Sahte devletin bayrağının yakılması olayı hakkında

Illegal Turkish Settlers & ELAM

17.11.2019 – İşgal bölgesinde, sahte devletin bayrağının yakılması meselesine ses çıkaranların bir çoğu hepimizin bildiği federalistler. Nemalandıkları düzen ve sahip oldukları koltukların sembolü olan bayrağa bağlılıklarından tabii ki de taviz veremiyorlar. Aynı zamanda Kıbrıs Cumhuriyeti’nin onlara sağladığı ayrıcalıklardan da yüzsüzce vazgeçemedikleri gibi.

Kıbrıslıların tek bayrağı olan İsmet Güney’in bize armağan ettiği Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı dışında, bu ada için birilerinin kendi kafasına göre biçtiği, bölücülük veya ayrılıkçılık adına kullanılan “bütün” bayraklar YA-NA-CAK! Özgür ve işgal bölgelerinde yaşayan, Kıbrıs Cumhuriyeti ve onun bayrağı yerine başka şeyler koymak isteyen herkese tek tavsiyemiz ise, eğer sahipseler beraberce Kıbrıs Cumhuriyeti kimlik ve pasaportlarını yakmaları ve bu topraklardan defolmalarıdır.

Önümüzdeki seçimlerde, şubesi oldukları Yunanistan’daki parti gibi yok olacak ELAM’a bir nefes aldıran ve umut veren KKTC’ciler ve federalistler yaptıkları ile övünüyorlar. Çünkü hep söylediğimiz gibi, bu adada bölücülük, ayrılıkçılık ve faşizm her zaman birbirini beslemektedir. Sahte devletin bayrağını yakanlara tepki gösterenlerin, bu tepkinin yarısını 22 Ocak 2018 tarihinde Afrika gazetesine Kıbrıslıları canlı canlı yakmak için gelen illegal yerleşik Türklere karşı göstermemeleri, kendilerinin aslında bu toplum yerine işgalcilere hizmet ettikleri gerçeğini açıkça bir kere daha gözler önüne sermiştir. Yarın, Afrika gazetesine olduğu gibi kendilerinin kapılarına linç etmek için geleceklerin elinde tutacağı bez parçasına verdikleri kıymet, toplumumuzun bir kesiminin “celladına aşık olma” sendromundan son güne kadar çıkamayacağı gerçeğini de Kıbrıslıların yüzüne bir kere daha vurmuştur.

Bütün bunları bilerek, içimizdeki ve dışımızdaki hainlere rağmen, biz Kıbrıslılar Birliği olarak, Kıbrıs Cumhuriyetini, bayrağını, 1960 anayasasına dönüşü ve üniter devleti, kanımızın son damlasına kadar savunmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kıbrıslılar Birliği – Ένωσις Κυπρίων – Union of Cypriots