Kıbrıslılar Birliği, Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılabilir

European Parliament & Union of Cypriots
European Parliament & Union of Cypriots

13.12.2018 – Kıbrıslılar Birliği olarak, 26 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak Avrupa Parlementosu seçimlerine bağımsız aday ile katılmayı değerlendirmekteyiz.

Memleketimizin içinde bulunduğu mevcut durumun vahameti, Birleşmiş Milletler himayesinde yıllarca devam eden ve bir sonuca varmayacağı belli olan pazarlıklarının içinde bulunduğu çıkmazı, ve Türkçe konuşan Kıbrıslı nüfusun adadan tamamen yok olmasına her geçen gün daha da yakınlaşıyor olduğumuz gerçeğini göz önünde bulundurarak, uluslararası platformlarda verdiğimiz mücadelemize Avrupa Parlementosunu da ekleme kararı üzerinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Konu ile ilgili, Avrupa Parlementosu’nda temas halinde olduğumuz gruplar ve üyelerimiz ile istişare ettiğimizi ve kararımızı en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

Bu hamle ile toplumumuzun Avrupa Parlementosu’nda temsilini sağlayarak, mücadelemize bir cephe daha kazandırmayı arzu etmekteyiz. Kıbrıs’ın kuzeyindeki mevcut Türk işgaline karşı ve Türkçe konuşan Kıbrıslıların bu işgalden sonra yaşamaya başladığı ekonomik, sosyal ve kültürel soykırıma karşı verdiğimiz mücadeleye mümkün olan tüm alanlarda devam edeceğiz. Bu mücadele ile tüm Kıbrıslıların, Türkiye’yi ve işgal altındaki bölgeleri illegal yerleşikleriyle tam olarak kontrol etme planını ile adamızı kolonileştirmenin son aşamasını tamamlaması amacını durdurmak için Kıbrıslılar Birliği bayrağı altında güçlerini birleştirmesini beklemekteyiz.

Kıbrıs Kıbrıslılarındır!
Kıbrıslılar Birliği – Ένωσις Κυπρίων – Union of Cypriots